Utierajte prach len vtedy, keď už naozaj musíte…

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky:

Trávievala som každý víkend 6 hodín upratovaním, aby v prípade, že niekto príde na návštevu, bolo všetko perfektné. Ale iba do tej doby, než som si jedného dňa uvedomila, že nikto nepríde, pretože všetci si niekde inde užívajú života. Takže teraz? 


Keď ma niekto navštívi, nemusím vysvetľovať stav svojho domova. Všetkých viac zaujíma počuť o tom, čo som robila, keď som doma neupratovala a užívala si života niekde inde. Pokiaľ Vám to dosiaľ nedošlo, riaďte sa touto radou: Život je príliš krátky. Užívajte si ho!

Utierajte prach len vtedy, keď už naozaj musíte …. nebolo by ale príjemnejšie nakresliť obrázok alebo napísať list ? Upiecť zákusok alebo tortu a olízať pritom lyžicu od krému alebo zasadiť kvet? Uvedomujete si rozdiel medzi ‘chcem’ a ‘musím’? Utierajte prach len vtedy, keď už naozaj musíte, ale veľa času Vám neostáva…

So všetkým vínom, ktoré je treba vypiť, riekami, ktoré je treba preplávať a horami, na ktoré je treba vyliezť, hudbou, ktorú je treba si popočúvať, knihami, ktoré je treba prečítať, s priateľmi, ktorých je treba si užiť a životom, ktorý je treba žiť?

Utierajte prach len vtedy, keď už naozaj musíte, ale tam vonku je svet so slnkom pre Vaše oči, s vetrom vo Vašich vlasoch, popraškom snehu, dažďovou prehánkou. Tento deň sa už nevráti. Nikdy!

Utierajte prach len keď už naozaj musíte, ale majte na mysli, že príde staroba, a tá nebude láskavá ….. Keď odídete – a odísť Vy raz musíte – z Vás samých sa stane iba prach!

A pamätajte …. vrstva prachu na nábytku chráni drevo, ktoré je pod ním.

(neznáma autorka)


Mohlo by vás zaujímať:

Kým začnete kričať na svoje deti

Najlepšie slovenské blogy a blogeri – Crazy sexy fun traveler

Tip na knihu: Katarína Aragónska – večná princezná

 

 

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*