L-arginín podporí nielen vaše sexuálne zdravie

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky:

Aminokyselina L-arginín je prirodzene produkovaná telom a v organizme sa jej nachádza dostatok na jeho správnu funkciu. Väčšina ľudí teda viac tejto aminokyseliny nepotrebuje. Napriek tomu si ho mnohí dopĺňajú, pretože sa premieňa na oxid dusnatý, ktorý pôsobí ako relaxant krvných ciev.

K najčastejším sexuálnym problém dneška patrí erektilná dysfunkcia, pri ktorej nedostatočné alebo žiadne stoporenie penisu, sťažuje alebo znemožňuje mať pohlavný styk. Ide o poruchu, ktorou trpia muži všetkých skupín, no najčastejšie sa prejavuje u starších mužov. 

Faktory vplývajúce na erektilnú dysfunkciu

V 80 % prípadov ide o dôsledok telesnej choroby, vo zvyšných 20 % majú psychogénny pôvod. Schopnosť stoporenia penisu môže poškodiť ktorékoľvek ochorenie poškodzujúce nervový a cievny systém. Muži trpiaci cukrovkou, sklerózou, vysokým krvným tlakom, ochoreniami obličiek či depresiami sú týmto stavom ohrození. Nepriaznivý vplyv na erekciu má aj fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu či zlý životný štýl.

Psychický stav je v tejto rovnici veľmi dôležitý. Strach, stres, rozčúlenie, sklamanie sú za „zlyhanie“ v posteli tiež často zodpovedné.

Muži môžu trpieť aj krátkodobou erektilnou dysfunkciou, kedy ide o dôsledok rozrušenia, prípadne požitia veľkého množstva alkoholu. Ide o v súčasnosti bežný jav. 

Ako vám L-arginín pomôže?

Aminokyselina L-arginín je často súčasťou prípravkov na podporu erekcie. L-arginín sa nachádza bežne v mäse, hydine a rybách, ale možno ho vyrobiť aj synteticky v laboratóriu.

L-arginín pomáha v tele vytvárať proteíny, premieňa sa tiež na oxid dusnatý, ktorý je v boji proti erektilnej dysfunkcii nevyhnutnosťou. Krvné cievy sa vďaka tejto aminokyseline môžu uvoľniť, teda rozšíriť a okysličená krv môže bez problémov cirkulovať v tepnách. Zdravý prietok krvi je pre erekciu nevyhnutný.

Tip na pomoc s erekciou

Tabletky na erekciu sú vždy prvou pomocou pri problémoch so sexuálnym životom. Slabá či nedostatočne pevná erekcia môže byť aj vďaka L-arginínu lepšia. Vo svojom zložení ho obsahujú aj na Slovensku veľmi populárne tabletky Zerex. Prípravok okrem vplyvu na erekciu, zvyšuje tiež chuť na sex, predlžuje pohlavný styk a vplýva aj na prostatu. Recenziu a skúsenosti si môžete prečítať napr. tu – www.impotent.sk/zerex-recenzia-skusenosti/

Ďalšie účinky L-arginínu

Užívanie L-arginínu má množstvo výhod – od zlepšenia imunity cez detoxikáciu a zlepšenie mozgových funkcií. Pokiaľ uvažujete nad zaradením tejto aminokyseliny do svojej stravy, mali by ste byť dobre oboznámení so všetkými jej účinkami.

L-arginín pomáha znižovať riziko arteriosklerózy a infarktu, je vhodný pri problémoch s krvnými cievami a v boji proti zápalom. Napomáha znižovať vysoký krvný tlak, zlepšovať atletický výkon, znižovať bolesti svalov, bojovať proti demencii.

Všetkého priveľa škodí

Aj v prípade L-arginínu by ste si mali dávať pozor na jeho prílišné užívanie. Keďže ide o aminokyselinu bežne produkovanú telom, môže jej dopĺňanie spôsobiť vedľajšie účinky.

Môže napríklad zvýšiť hladinu žalúdočnej kyseliny – gastrínu. To zas vedie k bolestiam žalúdka a nevoľnostiam, sprevádzaným nadúvaním, kŕčmi a hnačkou. U niektorých ľudí môže spôsobiť alergické reakcie, prejavujúce sa svrbením a kožnými vyrážkami, opuchnutými očami a dýchavičnosťou.

Aj napriek tomu, že L-arginín priaznivo vplýva na krvný tlak, vo veľkých množstvách môže mať nepriaznivý efekt. Znižuje ho natoľko, že dochádza k závratom, mdlobám či rozmazanému videniu.

Ľudia trpiaci obličkovými a pečeňovými problémami by si L-arginín nemali dopĺňať bez rozhovoru s lekárom. Môže totiž ovplyvniť hladinu chemických a elektrolytických látok v tele. Zvýšiť produkciu draslíka, chloridu, kreatínu a močoviny v krvi a znížiť hladinu sodíka i fosfátu.

Zdroj:

https://www.impotent.sk/arginin-na-poruchy-erekcie/

https://sk.wikipedia.org/wiki/Argin%C3%ADn

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*