Odreagujte sa vo WELLNESS

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár /

Nedávno som navštívila wellness v Bratislave a môžem povedať, že takýto relax mi skutočne padol vhod. Bola som v Relax World´s v Dúbravke. Tento relaxačný svet Vám ponúka masáže, sauny či privátnu jacuzzi. Ja som si vyskúšala fínsku, parnú a infra saunu a jacuzzi.

Fínska sauna Vám vplyvom vysokej teploty prekrvi kožu, zlepší pohyblivosť svalstva a kĺbov a celkovo pôsobí ako prevencia voči rôznym chorobám. Vlhký vzduch v parnej saune priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Má pozitívne účinky pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest.

Infra sauna je o niečo odlišná od predošlých sáun. Dosahuje sa tu teplota do 60°C a hlavným rozdielom je to, že infračervené lúče prenikajú hlboko do tkanív. Potením sa vyplavujú škodlivé látky, čistia sa póry a odstraňujú odumreté bunky. Posilňuje sa imunitný systém, takže organizmus sa stáva odolnejším voči prechladnutiu a lepšie znáša fyzickú i psychickú záťaž. Infračervené hĺbkové teplo je osvedčené pri liečbe reumy, artrózy, artritídy, kožných ochorení, znižuje problémy so srdcom a krvným tlakom. Má dobré účinky pri chudnutí a problémoch s celulitídou. Takže dámy, ak sa potrebujete zbaviť pár kilečiek, môžete skúsiť aj takúto procedúru.

Čo sa týka jacuzzi, masážny kúpeľ je dobrý na reumu alebo artritídu. Zotavuje sa poranené alebo presilené svalstvo. Horúca voda podporuje krvný obeh a činnosť lymfatických žliaz. V jacuzzi som bola hodinu a teplota vody bola 37°C, čo bolo celkom veľa na taký dlhý čas. Ale dá sa nastaviť teplota vody, len treba poprosiť pracovníčku a určite Vám rada vyhovie. :)

Som maximálne spokojná s týmto wellness. Kompletne som si oddýchla a zregenerovala. Vyšla som odtiaľ ako nový človek. J Takže určite odporúčam tým, ktorí si potrebujú oddýchnuť. :)

+2
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*