Rekonštrukcie bytov a komerčných priestorov

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár /

Pri rekonštrukciách bytov sa väčšinou spoliehame na lokálne firmy a živnostníkov.

Rekonštrukcia bytového jadra vo Zvolene je veľmi častou požiadavkou klientov, nakoľko v meste prevláda pôvodná výstavba panelákových bytov. V tomto prípade boli bežne používané umakartové bytové jadrá, ktoré už dnes nespĺňajú štandardy na bývanie.

Pri rekonštrukcii je teda jadro prvé ktoré majú klienti záujem vymeniť za murované. Výhodné je ak to situácia umožňuje spraviť v jednom kroku prestavbu celého bytu. Ak sa jeden krát zrekonštruuje bytové jadro a o pár rokov sa rozhodneme pre rekonštrukciu zvyšných izieb, tak nás sťahovanie, upratovanie, frézovanie a ďalšie úkony čakajú dva krát.

Lepšie je absolvovať to iba jeden krát. Niektorí zákazníci to riešia tak, že sa po dobu prestavby odsťahujú k rodine alebo známym. V niektorých prípadoch to ale nie je možné. Preto je dobré sa vyhnúť takémuto času druhý krát.

Kompletná rekonštrukcia bežne zahŕňa demontáž pôvodného umakartového jadra a zároveň odvoz na skládku kde bude ekologicky zrecyklované. Následne sa vymurujú priečky nového jadra, či už na pôvodnej polohe alebo iné. Samozrejme že sa tiež robia nové rozvody elektriky, vody a odpadov.

Obkladanie a dlažba bývajú tiež súčasťou rekonštrukcie bytu. V izbách sa robia stierky a kladie sa najčastejšie plávajúca podlaha. Tieto úkony sú často rovnaké aj pri prestavbách komerčných priestorov ako sú napríklad obchodné alebo  kancelárske priestory. Rovnako tak bývajú rekonštruované rôzne ubytovacie zariadenia. Hotel Slovan v Tatranskej Lomnici je tiež zrekonštruovaným zariadením poskytujúci rodinné pobyty vo Vysokých Tatrách.


Mohlo by vás zaujímať:

Nové bývanie na dohľad

Tipy na letné dekorácie

V akom štýle si zariadiť svoj domov?

 

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*