Vytvorte deťom ich vlastné kráľovstvo – kúpte im poschodovú posteľ!

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky: , ,

Ak sa o izbu delia dvaja alebo viacerí súrodenci, praktickým riešením nedostatku priestoru je klasická poschodová posteľ. Nezaberie veľa miesta a vďaka svojmu tvaru deťom poslúži ako dokonalý bunker na hranie, stačí cez ňu prevesiť veľkú deku.

Aj takto môže vyzerať vaša izba pre hostí. Zdroj: mojnabytok.sk

Aj takto môže vyzerať vaša izba pre hostí. Zdroj: mojnabytok.sk

Dovoľte vašim ratolestiam popustiť uzdu fantázii a vytvoriť si z poschodovej postele ich vlastné kráľovstvo.

Moja izba – moje kráľovstvo

Detská izba by nemala byť len miestnosťou, kde sa dieťa uloží na nočný spánok, ale najmä priestorom na hranie a zábavu, miestom, kde ožívajú rozprávkové príbehy a plnia sa sny. Buďte vnímaví a otvorení na potreby vašich detí, načúvajte ich želaniam a predstavám. Popritom však myslite aj na praktickú stránku veci, na zdravý vývin a zdravý spánok vášho dieťaťa.

Najväčšou výhodou poschodových postelí je šetrenie priestoru. Sú preto vhodné do bytov, kde nie je veľa miesta nazvyš. Zabudnite však na klasickú predstavu jednoduchej postele, poschodová posteľ môže byť pre deti doslova zážitkom. Výrobcovia dnes ponúkajú veľké množstvo typov postelí, ktoré deti využijú nielen na spanie, ale aj na hru a pohodové trávenie času.

Pri bežných poschodových posteliach sa deťúrence na vrchné lôžko dostanú len po stupienkoch dreveného rebríka. Existujú aj zaujímavejšie modely so schodíkmi, šikmým rebríkom alebo dokonca so šmykľavkou. Blízkou príbuznou poschodovej postele je aj takzvaná vyvýšená posteľ, ktorá disponuje lôžkom pre jednu alebo dve osoby v rovnakej výške. Vzniknutý priestor pod ňou sa dá využiť ako úložný priestor, miesto na hranie, dokonalý úkryt na schovávačku alebo tajný bunker.

Kvalitný spánok vyžaduje kvalitnú posteľ

Posteľ je miesto, v ktorom dieťa nachádza útočisko a môže sa vypraviť sa do zázračnej ríše snov. Zaspávanie je rýchlejšie, ak ho na ceste sprevádzajú postavičky z obľúbených rozprávok. Takúto atmosféru vám pomôžu vytvoriť napríklad posteľné obliečky s rozprávkovými motívmi, tlmené osvetlenie, odvážnejší rodičia môžu siahnuť po jemnom baldachýne alebo ľahkej látke visiacej z hornej časti postele.

Pri výbere poschodovej postele dbajte aj na praktickú stránku veci. Dieťa by malo spať na dostatočne veľkej posteli s kvalitným matracom a roštom, ktoré sú dôležité pre správny vývoj chrbtice. Ak zvažujete veľkosť postele, najlepšou voľbou sú rozhodne klasické rozmery 90 × 200 cm. Je samozrejme potrebné zabezpečiť ju zábradlím, aby dieťa náhodou nespadlo. Dajte tiež pozor, aby horná posteľ nebola príliš vysoko, dieťa by v noci dýchalo príliš vydýchaný vzduch a ťažko by sa mu pohybovalo.

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*