5 – týždňový zážitkový kurz klasického spevu s troškou klavíra v malej skupine  v príjemných priestoroch galérie. Základy techniky spevu, hudobnej teórie a hry na klavír s profesionálnou lektorkou. Pre každého, kto má chuť a záujem rozvíjať sa v tejto umeleckej oblasti, predchádzajúce skúsenosti sa nevyžadujú. Vzdelávanie pohodovou formou s individuálnym prístupom k potrebám a želaniam každého účastníka.

Z obsahu: úvod do spievania rôznych žánrov, hlasové rozcvičky, dychové cvičenia, techniky spevu, určenie hlasového rozsahu, farby, typu hlasu jednotlivých účastníkov, v prípade záujmu lektorka poradí, na čo máte hlasové predpoklady. Výraz a dynamika spevu, sólové a skupinové spievanie, duetá, agogika a mnohé iné. Individuálny prístup, účastníci si môžu vybrať a dohodnúť sa, ktorý žáner si chcú vyskúšať spievať.  Pre každého, kto má chuť naučiť sa spievať, zdokonaliť si prejav, venovať sa novému koníčku, relaxovať, rozvíjať si tvorivosť.

Podľa záujmu, úrovni vedomostí a skúseností účastníkov, pri klavíri sa zameriame na ovládanie najprv pravej, potom ľavej ruky a postupný sprievod obidvoch rúk, čím trénujeme obidve mozgové hemisféry pre ich lepšie prepojenie a využívanie. Vysvetlíme si noty a notové súvislosti ako sú akordy, intervaly a stupnice, ako aj notopis v husľovom a basovom kľúči. Poznanie a ovládanie hudobného nástroja pomáha doprevádzať a zahrať si melódiu, ktorá sa na speve precvičuje.

TERMÍNY kurzu: 8.11., 15.11., 22.11., 29.11., 6.12. (16.00 – 18.00 hod.)
ŽÁNRE: ľudové piesne, baroko a stredovek, operetné piesne, country a pop a iné – na mieste podľa želania
CENA: 70 eur za 5-týždňový kurz (5 x 2 hodiny)
LEKTORKA: Mgr. art. Karin Lukáčová, ArtD., profesionálna pedagogička spevu a zborovej výchovy, operná a multižánrová speváčka
MIESTO: Galéria ZIV, Trenčianska 53, BratislavaRužinov (mapa)

PRIHLÁŠKY:
Je potrebné sa prihlásiť e-mailom, telefonicky, alebo webovou prihláškou a uhradiť celý kurz najneskôr 2 dni pred kurzom.
ziv@ziv.sk, ziv.bratislava@gmail.com
0903 275 335, 0905 255 585, 0903 110 228
Web prihláška

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Post comment