Kurz kreslenia je trojhodinový program zameraný na základy kresby a krajinomaľby a maľovanie v prírode, pokiaľ to počasie dovolí, v zimných mesiacoch v ateliéri.

Tento intenzívny trojhodinový kurz vás povedie krok za krokom technikami kresby (môžete si vybrať a vyskúšať tieto techniky) -– kresbou ceruzkou, rudkou, uhlíkom, pastelom, tušom, až k príprave na maľbu krajiny. Od výberu námetu z okolitej prírody cez základy výtvarnej tvorby – kompozície a vyskúšanie si jednotlivých techník až k namaľovaniu vlastného obrázka.

Kreslenie a maľovanie  je jedinečným zážitkom relaxácie spojenej s tvorivosťou. Kurz je určený širokej verejnosti, každému, kto to chce skúsiť, nevyžadujú sa žiadne predchádzajúce skúsenosti a znalosti. Pokiaľ sa pracuje v ateliéri, sú vítané vaše vlastné fotografie krajín, kde ste boli a páčili sa vám a chcete sa pokúsiť zachytiť tieto spomienky vlastnou tvorbou, či iné námety. Ostatným záujemcom budú ponúknuté krajinárske témy.

Kurz je vedený skúseným, profesionálnym lektorom s individuálnym prístupom ku každému. Všetok použitý materiál a malé občerstvenie je v cene kurzu. V letných mesiacoch sa kurz po dohode koná v prírode, od októbra do marca v ateliéri. Kurz organizujeme približne 1x do mesiaca v týždni obyčajne o 17.00/18.00 alebo cez víkend o 9.00/10.00 hod.

TERMÍNY: pripravujeme na rok 2016
CENA kurzu: 50 eur, denní študenti a členovia ZIV ateliéru platia 25 eur
LEKTORI: Ing. Iveta Slobodníková, absolventka štúdia maľby na VŠVÚ Bratislava v ateliéri profesora Jána Bergera a  akad. maliar Blažej Mikuš
MIESTO: Galéria ZIVTrenčianska 53, BratislavaRužinov (mapa)
PRIHLÁŠKY:
Je potrebné sa prihlásiť e-mailom, telefonicky, alebo webovou prihláškou a uhradiť zálohu (iba pri kurze), najneskôr 2 dni pred akciou.
ziv@ziv.sk, ziv.bratislava@gmail.com
0903 275 335, 0905 255 585, 0903 110 228
Web prihláška

 

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Post comment