Vesely-školstvo

V slovenskom školstve prežívame ďalšie nenaplnené očakávanie, „najväčšia reforma za posledných 25 rokov“ sa nekoná.

Nielen u nás, ale aj vo svete silnie volanie po tom, aby sa také komplikované systémy, akými tie vzdelávacie nepochybne sú, nereformovali nariadeniami „zhora“, ale skôr posilňovaním odborných a ľudských kapacít zdola. Aby sa viac než makrodáta o „systéme“ pri riadení zmien pracovalo s know-how o žiakoch a efektívnom učení v školách a triedach. Aby sa menej času a energie venovalo byrokracii a kontrole a viac podpore a pozitívnej motivácii.

Je však zabezpečenie kvalitného vzdelávania možné bez vytvorenia podmienok „zhora“? A naopak, možno dobre myslené zmeny realizovať bez toho, aby im rozumeli a aby ich podporovali zriaďovatelia, riaditelia, učitelia a rodičia?

O týchto a ďalších otázkach sa príde na pozvanie občianskeho združenia Nové školstvo rozprávať vedúci Centra pre sociálne a ekonomické stratégie na Fakulte sociálnych vied Karlovej Univerzity profesor Arnošt Veselý.

Prednáška spojená s diskusiou sa uskutoční vo štvrtok 8. novembra 2018 od 17:00v Hoteli Devín v Bratislave. Vstup je voľný, podmienkou je len prihlásenie účasti prostredníctvom online formulára.

Zdroj: www.noveskolstvo.sk

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Post comment