Sardínia ako Karibik Stredomoria každý rok priláka množstvo Slovákov

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky: , ,

Aj keď letná sezóna je už dávno za nami, v závere roka nám cestovné kancelárie ponúknu novú ponuku letných dovoleniek leta 2020. Ak si nenechávate nič na poslednú chvíľu a objednávate si letnú dovolenku v dostatočnom predstihu, už o pár týždňov si budete môcť spraviť prieskum medzi dovolenkovými destináciami a vybrať si jednu, ktorá sa vám bude najviac páčiť. Tento rok bola príjemným prekvapením práve Sardínia. Tento ostrov nachádzajúci sa v Stredozemnom mori patriaci Taliansku nazývajú mnohí ľudia aj ako Karibik Stredomoria. Veď aby nie, je jednoducho očarujúci! Krásny krištáľovo biely piesok a čisté azúrové more sú veľkým lákadlom.

shutterstock_79973056

Nuraghy

Ak si zarezervujete dovolenku na Sardínii, určite si nenechajte okrem oddychu v dovolenkovom rezorte ujsť aj tzv. nuraghy. Sú to stavby, ktoré nájdete po celej Sardínii a pochádzajú z doby bronzovej. Zatiaľ sa presne nevie, na čo slúžili, ale predpokladá sa, že práve na náboženské účely.

Krásne prírodné úkazy, ktoré rozhodne treba vidieť

Ak vás to bude ťahať na sever ostrova Sardínia, určite si nenechajte ujsť návštevu ostrova Korzika, ktorá je dostupný lodnou dopravou priamo z mestečka Santa Teresa Gallura. Dostanete sa do mestečka postaveného na útese – do Bonifacia, kde to bude dýchať pravou francúzskou atmosférou a môžete si tu okrem dobrého vínka dopriať aj pravú francúzsku bagetu. Zo Santa Teresy sa sem dostanete do hodiny, takže sa nemusíte báť, že by ste precestovali celý deň.

Ak si chcete užiť výlet loďou a popritom si pozrieť krásne pláže a jaskynné útvary, nájdite si hotel v blízkosti mesta Orosei. Kúsok odtiaľ nájdete krásne skalné útvary a pláže s azúrovo čistým morom s pieskovými, ale aj kamienkovými plážami. Tieto pláže sa volajú Cala Luna, Cala Sisine, Cala Mariolu a Cala Goloritzé. Na poslednú menovanú sa ale motorovým člnom a loďou nedostanete. Je to prísne chránená oblasť a dostanete sa sem len bezmotorovým člnom.

Dovolenka na Sardínii patrí medzi drahšie, ale ak sa vám podarí nájsť atraktívny last minute do tejto destinácie, výrazne tak ušetríte.

Čo ešte treba na Sardínii vidieť? Odporúčame pozrieť Maddalenské ostrovy (La Maddalena), prejsť sa po smaragdovom pobreží Costa Smeralda, kde majú luxusné vily aj známe hollywoodske celebrity a pozrieť si podmorskú jaskyňu Grotta di Nettuno. Vedeli ste, že na jednom s Maddalenských ostrovov sa nachádza pláž, kde je ružový piesok? Volá sa Spiagga Rosa a nepoteším vás, na ňu nesmie vstúpiť ani noha. Môžete sa na ňu pozerať len z diaľky, ale zážitok je to aj tak krásny.


Mohlo by vás zaujímať:

Najlepšie slovenské blogy a blogeri – Travelistan

Cestovanie svetom

Crazy sexy fun traveler

 

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*