Kde najlepšie nakúpiť potraviny, drogériu či doplnky do bytu?

Uverejnil(a)
/ / 1 Komentár /

bytové doplnky

V mojom okolí som zaregistrovala, že otvorili nový obchod, volá sa Pepco. Je to obchod s tovarom do domácnosti, osobne ma upútali najmä bytové doplnky, hračky a exteriérové tovary (deka..). Majú tam ale aj oblečenie, a kadečo. Dievčatá, musím podotknúť, že tie tovary sú podľa mňa nielenže pekné, ale sú aj za neuveriteľné ceny.

Tento článok píšem, lebo som ostala smutná. Povedzte mi, ako je možné, že tovar z juhoafrickej republiky v novootvorenej nepoznanej predajni (pozor, nehovoríme o tovare, ktorý má vydržať x rokov, a u ktorého záleží na kvalite, lebo chceme, aby čím dlhšie vydržal; hovoríme o tovare okamžitej alebo veľmi rýchlej obratkovosti!) môže stáť neporovnateľne menej ako veľmi podobný tovar inde? Nejde mi o každé euro, ktoré si ušetrím, rada miniem peniaze na komfort a na seba, netriem biedu. Ja sa skôr pýtam: “robí si tu zo mňa niekto dobrý deň?” Choďte sa pozrieť, expandujú u nás od januára 2013 a otvoria 80 predajní. Prípadne kliknite si na: http://ekonomika.sme.sk/c/6686733/prichadza-k-nam-novy-diskont-s-oblecenim-z-afriky.html

kozmetika

S ďalšou skúsenosťou som sa stretla v prípade drogérie, kozmetiky. Tovary nakúpené v drogériách v Hainburgu (Bipa) majú nielenže nižšie ceny, ale dokonca aj iné zloženie, ako v drogériách pár kilometrov ďalej, ale za hranicou. Prací prášok má viac aktívnych látok, parfémy dlhšie vydržia, a plienky v Rakúsku sú hebkejšie (tá istá značka, ale iný závod výroby, ako u plienok na Slovensku – čím nechcem povedať, že všetko vyrobené v Nemecku je lepšie, ako slovenské či poľské výrobky; napr. Rajo, ktoré sa už vyrába v Nemecku, hoci, údajne, zo slovenskej smotany, ktorá ale výrobným procesom z Bavorska vydrží 3 mesiace namiesto 1 mesiaca doteraz..), veľké balenia čajov Hipp tam kúpite za cenu malého na Slovensku. Lebo na Slovensko sa importujú produkty určené východnému trhu a Slováci to bez reptania kupujú.

zelenina

A ešte jedno. V Kittsee otvorili pred dvomi dňami nový market K1. Rakúšania zaobstarali pre zákazníkov z Bratislavy autobus zdarma každú hodinu a zabezpečia hodnotné potraviny. Ľudia si veľmi pochvaľujú, hlavne ovocie a zeleninu, ktoré sú krajšie, ako u nás a v druhoch, aké u nás nedostať a to všetko s cenovými akciami dvakrát v týždni. Ostáva len veriť, že Rakúšan udrží kvalitu a nebude hamižný.

Milé žienky, vyberajme obchody poriadne. Určite aj vo vašom okolí existujú prípady seriózneho prístupu k zákazníkovi, píšte nápady, zisťujte, zaujímajte sa. Aj pre svoje peňaženky, ale aj preto, nech neprežívajú zbohatlíci bez chrbtovej kosti, ktorí nás tu majú za hlupákov a ponúkajú nekvalité potraviny, drahú kozmetiku bez akcií a textil s niekoľkonásobnými maržami. A viete, čo je najhoršie? To nie je len o tom, že výrobcovia diskriminujú zákazníka podľa krajiny. Je to aj o našich importéroch, ktorí sú nekompetentní, kupujú kadečo, len aby mali maržu. Sami si za to môžeme. Namiesto podpory prvovýroby platíme 10 sprostredkovateľov na Slovensku, kým sa dostaneme k tomu, čo chceme kúpiť. Alebo ste iného názoru?

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

  1. smejo
    4. augusta 2013

    smejo

    Zienky, vraj K1 je obchod ako pre nizsiu triedu, s neporiadkom a nekvalitou produktov.

Pridaj komentár

*