Najlepšie slovenské blogy a blogeri – Ako zbaliť

Uverejnil(a)
/ / 1 Komentár / Značky: , , ,

Slovenskí blogeri – šikovní, unikátni, jedineční, určujúci trendy – takí sú mnohí z nich. V seriáli Najlepšie slovenské blogy a blogeri vám každý týždeň predstavíme blogera, ktorého blog stojí za povšimnutie.

Akozbalit.sk je najpopulárnejší blog o balení a vzťahoch. Jeho zakladateľ, Michal Kopecký, odovzdáva chlapom overené princípy a techniky, ako sa má stať muž príťažlivejším chlapom pre ženy bez toho, aby ich musel nasilu baliť na nejaké prázdne triky a finty.

blog-sex-laska-vztahy-Michal-Kopecky-ako-zbalit

Predstavte nám v krátkosti projekt Ako zbaliť. O čo ide?

Projekt akozbalit.sk som zakladal ako alternatívu k ostatným projektom, ktoré učili chlapov iba baliť baby po diskotékach či uliciach. Mojim cieľom je skutočne pomôcť chlapom k tomu, aby nemuseli ženy nasilu baliť a pchať sa im do zadku. Ale aby sa stali chlapmi, ktorí na sebe pracujú, zlepšujú svoje sebavedomie, príťažlivosť, hodnotu a stávajú sa pre ženy zaujímavejšími tým, kto sú a nie tým, aké techniky či finty používajú. Verím, že aj ženy si týmto prídu na svoje, keď tu bude viac schopných chlapov pre ne.

Blog akozbali.sk má nálepku najpopulárnejší blog o balení. Čo mu získalo popularitu?

V prvom rade to bola určite moja tvrdá drina :) kedy som sa snažil prinášať čo najviac obsahu a dostával som blog do povedomia. Blog funguje vyše troch rokov a za tú dobu ho navštívilo viac ako 1,6 milióna ľudí – mužov aj žien. Mám svojský štýl a priniesol som niečo, čo tu nebolo. A hlavne sú na ňom rady, ktoré chlapom pomáhajú a šíria ho prirodzene ďalej. To je ten skutočný recept – dávať von hodnotný a zaujímavý obsah.

Akou formou radíte chlapom?

Chlapom pomáham rôznymi spôsobmi. Píšem články na blog, robím videá na youtube, špecializované videotréningy na rôzne oblasti a odpovedám na ich emaily – toto všetko je bezplatné.

Potom mám prémiový platený obsah ako sú ebooky, online kurzy, DVDčka, semináre. Komu ako vyhovuje.

Projekt Ako zbaliť Vás živí. Vediete ho sám?

Áno, celkom úspešne ma to už dlhú dobu živí a žijem tým. Venujem sa tomu naplno. Celý projekt vediem sám, no už mám veľmi šikovný tím, ktorý rieši veľmi veľa práce na pozadí a uľahčuje mi celú prácu. Vďaka nim to ide všetko ľahšie a rýchlejšie a ja sa môžem venovať tým podstatným

Ktoré z Vašich videonávodov/kurzov má najväčší úspech u chlapov?

Fúha :) To je dobrá otázka. Ono ich je viacero a každého chlapa zaujíma niečo iné. No asi najsilnejší je môj Princíp Príťažlivosti 80/20. Paradoxne najsledovanejšie video, ktoré mám na youtube a má cez 100.000 pozretí je Ako sa bozkávať :)

Dokáže sa každý muž naučiť zbaliť babu?

Toto je trochu zradná otázka. Na jednej strane, áno, môže. No má to svoje obmedzenia. Každý nakoniec získa to, čo si zaslúži. A človek priťahuje to, čo vyžaruje. Prirovnal by som to k tomu, že každý človek môže byť úspešný. No všetci vieme, ako to skutočne je. Treba pre to aj niečo spraviť, makať na sebe, zmeniť sa k lepšiemu, prekonávať prekážky, chuť učiť sa a padať na hubu a neustále vstať opäť na nohy. Čiže áno, dokáže, ale väčšina pre to nie je ochotná podstúpiť všetky tie veci.

Ako radíte a stanovujete pravidlá balenia, keď každá žena a každý muž je iný?

Áno, všetci sme originálni, no riadime sa (väčšinou) tými istými pravidlami a princípmi. Aj preto sa nesnažím hľadať nejaké finty či triky (teda riešenie dôsledkov), ale práve na vylepšenie osobnosti chlapom (teda riešenie príčiny, prečo to chlapi vôbec potrebujú).

Ako zbaliť? V skratke (napríklad tri základné pravidlá).

Celé balenie a vzťahy dať do skratky a do troch základných pravidiel? To ste mi dali :) Ale ak by som mal vybrať tú úplnú podstatu, tak by to určite boli:

1. Vykašľať sa na ženy a neustále na sebe makať.

2. Byť šťastný aj nezadaný

3. Nebyť 100% dobrý a poslušný chlapec (je to nuda a žiadna výzva)

Nemalo by byť balenie niečo prirodzené? Nie umelé, naučené? Je takéto balenie úprimné, alebo len hra o to, či získam trofej?

Dobrá otázka a chápem, prečo prišla. Pýtajú sa ma to často a skúsim na to dať čo najjednoduchšiu odpoveď. Nikto sa s tým nenarodil. Veci sa učíme priebežne v mladosti, od rodičov, v škole… A dosť veľa chlapov sa to jednoducho nemali ako a od koho naučiť. Nemali v rodine vzor chlapa, ktorý sa vie správať k ženám.

Na škole ich to nikto neučil a v práci už vôbec nie. Častokrát úlohu vo výchove prevzala mama, ktorá z chlapov spravila dobrých a poslušných chlapcov, ktorí majú ženy zahŕňať komplimentmi a darčekmi (teda to, čo ženám chýbalo od chlapov). A potom takto zmagorení to skúšajú u žien a neuspejú. Majú nízke sebavedomie a nevedia, kde sa stala chyba.

Mojim cieľom opäť nie je učiť chlapov baliť ženy po diskotékach a získavať ich ako trofeje na jednu noc. Ale pomôcť práve týmto chlapom nabrať sebavedomie, hodnotu, byť príťažlivejšími a odovzdať im skúsenosti, ako to vo vzťahoch medzi mužmi a ženami funguje a čo naopak nefunguje. Cieľom by mal byť úprimný záujem získať ženu na vzťah.

Sú vaše rady týkajúce sa balenia s ohľadom na mužov, na ženy, alebo oboje?

V tomto Projekte sa zameriavam špeciálne na mužov, aj keď ho navštevuje veľké množstvo žien (prirodzene zo zvedavosti a zdieľajú tak moje články a videá pre chlapov). Ženy mi píšu zatiaľ individuálne, ak majú nejaké otázky ohľadom chlapov a časom chystám aj samostatný projekt pre ženy – ako na chlapa.

Trúfnete si povedať, že by ste dokázali zbaliť každú ženu?

Určite nie. A dovolím si tvrdiť, že kto to vyhlasuje, tak jednoducho klame. Je to len marketingový ťah niektorých “expertov”. Nie je to ani prakticky možné. Nie vždy má žena náladu, môže mať priateľa, môže byť zaľúbená, chce sa len baviť, nič momentálne nehľadá… A nemusí sa jej chlap páčiť (aj keď používa nejaké finty). Všetko, čo sa dá ohľadom tohto spraviť je zvýšiť pravdepodobnosť toho, že bude chlap príťažlivejší pre viac žien. Určite nie zbaliť každú.

Prečo chlapi nevedia baliť sami od seba? Aké chyby robia?

Ako som spomínal, nikto ich to nenaučil. Nevideli to v rodine, v škole… Veľa vecí v živote nevieme a učíme sa ich. Napr. keď neviem variť (s tým som sa nenarodil ako ani so schopnosťou vedieť “baliť” baby), tak si kúpim kuchárku alebo idem na nejaký kuchársky kurz. A tak isto je to presne aj s mojim blogom a kurzami. Ak niekto potrebuje doplniť znalosti ohľadom priťahovania žien a vzťahov, tak si ich doplní :)

A chyby? Chlapi prestali byť chlapmi. Stávajú sa z nich bábovky, čakajú, že žena spraví prvý krok, sú príliš dobrí a milí, pchajú sa ženám do zadku… Je toho mnoho.

Aká je doba? Je ťažké zbaliť babu?

Dnes je doba, kedy sa stal sex ľahšie dostupným. Takže zbaliť babu nie je vôbec ťažké. Aj z toho dôvodu sa niektorým chlapom nechce do vzťahu. Ale ako hovorím, vôbec to nie je o balení. To je podľa môjho názoru tá najľahšia časť toho celého. Oveľa ťažšie je si ženu udržať. To je iná káva.

Sú vaše rady mierené na flirt, sex, dlhodobý vzťah?

Ľuďom potrebujete dať to, čo potrebujú cez to, čo chcú. Mojim cieľom je, aby chlapi mali so ženami plnohodnotné vzťahy. No občas im musím dať aj rady k tomu, ako s nimi flirtovať a ako si s nimi užiť aj v posteli – aby sa k tomu vzťahu vôbec prepracovali. Osobne som toho názoru, že najprv treba mať sex a až potom vzťah.

Ste ženatý, “zbalili” ste Vašu manželku pomocou osvedčených trikov?

Áno, ženatý som. A nebolo to o trikoch. Ale o tom, akým chlapom som sa za tú dobu, kým som ju spoznal, stal. Som si vedomý toho, že takáto žena, ako je ona, by ma kedysi nechcela – pretože som nebol pre ňu dostatočne zaujímavý a nemal som pre ňu vysokú hodnotu. Nerobil som pri nej klasické chyby, ktoré som kedysi robil a bol som aj sebavedomejší a príťažlivejší. Takže som pri nej robil len to, čo učím aj ostatných chlapov.

Dostávate spätnú väzbu od vašich “žiakov”? Dokážu úspešne nadviazať známosť?

Milujem, keď mi chlapi píšu, aké úspechy u žien dosahujú! Robí mi obrovskú radosť vidieť, že chlapov mením k lepšiemu a že im to pomáha. Niektorým to pomôže začať sa zoznamovať so ženami, iní majú viac sexu a ďalší si zas nájdu priateľky či snúbenky. Tak ako Janči, ktorý mi nedávno písal, že si našiel vďaka mojim kurzom snúbenku a je to žena, akú vždy chcel. Na blogu mám desiatky a desiatky podobných príbehov chlapov.

Po čom túžia ženy?

Teraz ste mi dali :) Sám Freud raz povedal, že na to po 40 rokoch neprišiel. No skúsim to zhrnúť – Podľa mňa túžite po schopnom chlapovi, ktorí vás zabezpečí a ochráni a nepchá sa vám do zadku a ktorý nie je z vás príliš hotový. Ktorý na sebe maká, je sebavedomý a prídete si pri ňom na svoje.

Ako byť schopnejším chlapom a naučiť sa priťahovať ženy sa dozvieme na www.akozbalit.sk alebo na http://youtube.com/subscription_center?add_user=akozbalitsk . Ak vás niečo zaujíma ohľadom chlapov či žien, pokojne Michalovi napíšte na michal@akozbalit.sk.

+3
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

  1. 3. júla 2015

    Michal Kopecký

    Ďakujem za možnosť podeliť sa o svoje názory s vašimi čitateľkami :)) Ak by ste dámy mali nejaké otázky, pokojne mi ich pokladajte tu dolu do komentárov alebo súkromne na môj email michal@akozbalit.sk

Pridaj komentár

*