Najlepšie slovenské blogy a blogeri – Dream and live – ako sa žijú sny

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky: , , ,

Dream & live je lifestyle blog o snívaní, plnení snov a inšpiráciách, ktoré robia náš život krajším. Jeho autorka Katka Sedláková na blogu zverejňuje krásne fotky spolu s tipmi a radami zo života. Pri čítaní blogu hrozí, že dostanete chuť začať si plniť aj tie vaše sny :-).

dream-and-live-fotky-pre-radost-katka-sedlakova

Katka, si predovšetkým fotografka. Fotíš Fotky pre radosť. Srší z nich radosť, optimizmus, jemnosť a cit. Čo všetko fotíš?

Ďakujem pekne, som rada, že moje fotky takto pôsobia.. :) Od začiatku (ako je to aj z názvu značky zrejmé) fotím pre radosť a od srdca. Cieľom je, aby to z fotiek bolo aj cítiť a aby sa ľudia k mojim fotkám vracali s láskou, radosťou a úsmevom na tvári. Najčastejšie fotím portréty, zamilované dvojice a rodinky s deťmi. Okrem toho aj produktové fotky pre radosť. Čerešničkou na torte je fotenie v zahraničí 😉

paris-fotky-pre-radost-katarina-sedlakova

Pre ľudí, ktorí Ťa oslovia ako fotografku, je fotenie určitým splneným snom, zhmotnenie niečoho pekného, čo si chcú uchovať aj na fotografiách. O čom snívajú ľudia, ktorí Ťa oslovujú?

Fíha, to keby som vedela :)! Nie o všetky sny sa ľudia delia, no myslím, že všetci moji zákazníci majú radi pekné veci a preto túžia mať aj pamiatku na šťastné časy, ktoré žijú, v podobe pekných fotiek pre radosť. Najčastejšie sú to mladé dvojice zakladajúce si rodinu alebo rôzni talentovaní ľudia, ktorí si budujú svoju značku a robia čo ich baví. A mňa baví zachytávať vzájomnú lásku a iskru v ich očiach.. :)

dream-and-live-katka-sedlakova

Ako prebieha príprava na fotenie?

Pred fotením si s ľuďmi vždy preberiem, akú majú predstavu o fotení a snažím sa ich trošku spoznať. Väčšinou mi už dôverujú a nechajú to na mňa, prípadne si dajú poradiť. Trendom sú (a myslím, že vždy aj budú) prirodzené uvoľnené fotky, kde toho netreba veľa plánovať a hlavnou úlohou je ľudí upokojiť, že o nič nejde, nemusia sa vôbec stresovať a všetko dobre dopadne.. 😉

dream-and-live-katka-sedlakova

Na webe Fotky pre radosť je časť Fotopríbehy. Aké príbehy sú tam zverejnené?

Vo fotopríbehoch sú fotky, ktoré aj samé vedia vyrozprávať príbeh. Chcem nimi ukázať, ako také fotenie pre radosť môže vyzerať. Väčšinou vyberám fotenia, ktoré trvajú trošku dlhšie a je z nich viac fotiek. Takéto fotenia patria aj k mojim obľúbeným, lebo cítim, ako sa časom ľudia uvoľnia, otvoria a fotenie si ozaj užívajú..


 

Mohlo by vás zaujímať:

Najlepšie slovenské blogy a blogeri – Linda Tayllor – život Slovenky v zahraničí

Najlepšie slovenské blogy a blogeri – Mária Gažová Photography

Najlepšie slovenské blogy a blogeri – Zo srdca do hrnca


 

Ako vyzerá Tvoj deň, keď práve nemáš naplánované fotenie? Chodíš všade s fotoaparátom?

Neviem či je to dobre alebo zle, ale nemám pevný zabehaný režim a väčšinou konám a tvorím pocitovo, podľa nálady.. Keď ma niečo zaujme, snažím sa nafotiť to čo najlepšie, keď mám niečo na srdci, píšem.. (a najnovšie začínam trošku kresliť).. Všeobecne sa mi najlepšie pracuje v noci, keď je všade ticho.. Ako asi každý fotograf trpím túžbou zachytávať všetko pekné, no nechodím všade s fotoaparátom, to by moji blízki asi nevydržali.. :) Na každom kroku by sme sa museli zastaviť.. 😀 Pre prípad mám so sebou mobil alebo „malý“ foťák, ak by bolo niečo mimoriadne, čo by som si chcela zvečniť. Sú to však potom fotky len na pamiatku pre mňa. Som perfekcionistka, takže všetko musí byť tip top a fotka z mobilu na zrkadlovku proste nemá.. :) Keď ideme niekam s „veľkým“ foťákom, je každému jasné, že fotenie nebude 5 minútová záležitosť.. Postupom času som sa naučila prehltnúť ten pocit, že nemôžem na fotke zvečniť všetku krásu a tak sa snažím vždy všetko aspoň naplno vnímať a vychutnať..

Okrem fotenia píšeš aj príspevky na blog Dream & live. O čom píšeš?

Blog Dream & live je moja srdcovka! Je o snívaní, plnení snov a inšpiráciách, ktoré robia život krajším. Je akýmsi fotkovo-písmenkovým denníkom mojich pocitov a etáp života.. Veľmi ma baví práve to prepojenie myšlienok s fotkami, ktoré majú čo povedať. A niekedy ani nemusia nič hovoriť, stačí, keď potešia oko alebo vyčaria úsmev.. :) Keď sama potrebujem motivovať, píšem motivačné príspevky, keď mám nejaké obľúbené veci, s ktorými sa chcem podeliť, nafotím ich a napíšem o nich.. keď spoznám ľudí, ktorí sú pre mňa zaujímaví a inšpiratívni, chcem ich taktiež predstaviť svojim čitateľom.

Ako vznikol blog?

Vznikol pred našou svadbou, koncom roka 2012. Blog vtedy niesol názov Sweet wedding dream a príspevky sa točili väčšinou okolo predsvadobných príprav a svadobného snívania.. Mala som túžbu podporiť v ľuďoch sny a vieru v ich splnenie a preto som pokračovala aj po svadbe.. Názov blogu sa zmenil na Dream & live a teraz je už neoddeliteľnou súčasťou môjho života.. :)

Vlani vyšiel už tretí výtlačok jedinečného magazínu Dream & live. Čo v ňom nájdeme?

Dream & live magazine prináša príbehy ľudí, ktorí sú v rôznych fázach plnenia svojich snov. Spája ich však jedna vec – robia to, čo ich baví a napĺňa. Vďaka ich príbehom a inšpiráciám zo života je magazín plný pozitívnej energie a núti čitateľov zamyslieť sa nad tým, čo milujú, po čom túžia najviac na svete a postrčí ich k tomu, aby pobehli na ceste za svojimi snami.. o čosi rýchlejšie.. :)

dream-and-live-magazine

Kto stojí za magazínom?

Magazín  je akousi offline verziou blogu.. Tiež je o snívaní, plnení snov, inšpiráciách, reálnych ľuďoch a ich príbehoch.. Je plný fotiek pre radosť robených srdcom. A nebol by vznikol bez podpory a šikovnosti najskvelejšej grafičky Katky – Vanilkový kaktus dizajn, ktorá má pod palcom výtvarnú koncepciu každého čísla. S jazykovou úpravou nám pomáha kamarátka Evka.

Ako často bude vychádzať a kde si ho môžeme zakúpiť/objednať?

Je to nepravidelník.. :) Chcela by som, aby vychádzal raz-dvakrát ročne. Keďže je tvorený len v našom voľnom čase, popri iných prácach, bez sponzorov a na moje náklady, snáď mi túto nepravidelnosť čitatelia odpustia.. 😉 Objednať sa dá v našom eshope, no v budúcnosti zvažujem aj iné kanály.

Kedy bude na svete ďalšie číslo?

Chcela by som, aby vyšlo v lete, držte palce ;)!

Čo Ti dokáže urobiť každodennú radosť?

Ja som v podstate veľmi šťastný človek, lebo sa dokážem tešiť naozaj z maličkostí. Stačí málo, pekný okamih, nový nápad, kvietok, obloha, západ slnka, milé slovo alebo gesto a na vlne šťastia sa vznášam ešte niekoľko hodín.. :)

dream-and-live-katka-sedlakova

Ako by mohol vyzerať jeden z Tvojich vysnívaných dní?

Milujem more (alebo oceán), Paríž (hlavne na jar, keď všetko kvitne) a Santorini (mimo sezóny). To mi stačí tam len byť s manželom a vychutnávať si to. A čo to pofotiť samozrejme 😉

santorini-fotky-pre-radost

Kto a čo Ťa v Tvojej práci inšpiruje?

Určite ma svojím spôsobom ovplyvní všetko, čo vidím a vnímam a každý, s kým sa stretnem a koho spoznám.. Niekedy sú to inšpirácie z webu, inokedy svet okolo mňa, no najčastejšie to ide zvnútra a je to ten taký môj vysnený ružový či bledomodrý svet.. :)

pink-world-by-katka-sedlakova-fotky-pre-radost

blue-world-by-katka-sedlakova

Máš teraz nejaký sen, ktorý sa začína plniť a je zverejniteľný?

Určite áno.. Niektoré sny sa plnia rýchlejšie, iné pomalšie.. závisí od toho, ktorému venujem koľko energie a úsilia.. Samé sa „to“ väčšinou nespraví nikdy..

Kde všade môžeme Tvoje projekty sledovať?

Neviem prečo, ale najaktívnejšia som momentálne na instagrame. Obľúbila som si insta stories (dočasné príspevky, ktoré si viete pozrieť len 24 hodín), kde zachytávam také tie bežné malé momenty, ktoré mi robia radosť.. Tam ľudia môžu najviac vidieť do môjho života.. Okrem toho samozrejme pridávam príspevky aj klasicky na Instagram a samozrejme na Facebook. Všetky články s kompletnou galériou fotiek sa dajú nájsť na blogu dreamandlive.eu

Fotky pre radosť a spomínané fotopríbehy zas na webe fotkypreradost.sk.

Máte aj vy vlastný blog alebo svojho obľúbeného blogera? Dajte nám o ňom vedieť v komentári alebo na pocomtuziazeny@gmail.com.

+2
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*