4 tipy na originálny nábytok za super ceny

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky: , , , , , ,

V dnešnom článku vám prinášam tipy na to, ako môžete zrenovovať svoj nábytok svojpomocne. Tému som vybrala preto, že sa onedlho budem sťahovať. Kusy nábytku, ktoré mám, nie sú v najlepšej kondícii. Nie som si však úplne istá, či plánujem kupovať niečo nové a tak mi napadlo, že svoje kallaxy (police), skriňu, stôl a posteľ môžem jednoducho sama zrenovovať. 

Toto sú moje 4 nápady, ktoré som zoradila podľa mne najsympatickejšieho.

1 Maľovanie nábytku

Ako ste si už mohli všimnúť, snažím sa žiť tak nejak minimalisticky. Od ozajstných minimalistov mám však na kilometre ďaleko, ale niektoré veci, hlavne nakupovanie oblečenia a kozmetiky, som výrazne obmedzila.

Tým chcem povedať jednoduchú vec. Pripadá mi úplne zbytočné vyhadzovať a meniť trocha použitý nábytok. Moje kallaxy a písací stôl sú trocha poškrabané, a tak si myslím, že premaľovanie inou farbou ich zachráni. Už som si našla návod, ako na to:

  • nábytok poriadne očistite od prachu alebo iných nečistôt vodou s octom či mydlom a nechajte vyschnúť
  • puntičkári sa dostávajú k druhému bodu – zjednotenie povrchu odstránením starej farby a nerovností (toto zrejme vynechám)
  • finálny náter vo vašom obľúbenom odtieni

2 Tetovanie nábytku

Ak patríte medzi kreatívne duše, svoj nábytok jednoducho potetujte. Drevenú skrinku alebo iný kus nábytku môžete ozdobiť ornamentami. Túto techniku možno poznáte pod názvom pyrografia. Háčik je len v tom, že potrebujete vypaľovačku – tetovací strojček. Renováciu vykonajte v dobre vetranom priestoru, nakoľko budete drevo páliť.

Myslím si, že určite existujú aj špeciálne fixy na drevo, ktorými by som si svoje kallaxy mohla potetovať aj jednoduchším spôsobom. :)

Super návod, ako tetovať nábytok, nájdete tu.

3 Tapety na nábytok

Dostávame sa k rýchlemu riešeniu renovácie nábytku. Tapety na nábytok zmenia váš interiér na nepoznanie. Ich nevýhodou je cena. Ak sa však pozriete po výpredajových a akciových tapetách, určite nájdete to svoje. Na výber máte tisíce materiálov, veľkostí, vzorov a motívov.

4 Samolepky na nábytok

A keď sa vám nechce do žiadne veľkej zmeny a potrebujete len zakryť poškodené miesta, ktoré nie sú rozsiahle, použite samolepky. Ja osobne by som si z toľkých možností nevedela vybrať. Stačí však, že budete vedieť akým smerom sa pri rozhodovaní vydať.

 

 

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*