V akom štýle si zariadiť svoj domov?

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky: , , , , ,

Každý z nás nesie svoj vlastný štýl. Či už v hudbe, v obliekaní, v sebaprezentácii a rovnako aj v bývaní. Sťahujete sa a nemáte ešte predstavu o tom, do akého štýlu zariadite svoj domov? Pri určení správneho štýlu nejde len o výber nábytku, ale aj ideálnych doplnkov. Prinášam vám tipy, od ktorých sa môžete minimálne odraziť. 

Škandinávsky štýl zariadenia domova

Môžeme označiť prívlastkami – chladný, jednoduché farby a útulný dôraz.

Oblasť, z ktorej pochádza škandinávsky štýl, je zrejmá už z jeho názvu. Severské krajiny sú svojim jednoduchým a kvalitným zariadením domova známe po celém svete. Dnes ho máme na dosah všetci. Perfektne sa hodí do obývačiek, spální či kúpeľní, ktoré doslova vyzdobíte škandinávskymi doplnkami a nábytkom.

Škandinávske doplnky sú vyrobené z:

  • vlny
  • kožušiny
  • skla
  • dreva

Nezabudnite na čisté línie a pravidelnú textúru.

Industriálny štýl interiérového dizajnu

Tehly, hrubá textúra a pevné konštrukcie.. Toto je industriálny štýl, ktorý sa hodí do rozsiahlych miestností domova odvážnejších milovníkov dizajnu.

Priemyslový štýl bývania charakterizujú surové materiály, kovové svietidlá, ale aj veľa ocele, tehly a mosadze. Ak sa vám pozdáva táto myšlienka, skombinujte ju s iným štýlom a v rámci toho industriálneho si vyberte napríklad len doplnky v podobe osvetlenia.

Vintage štýl bývania

Popíšme ho ako elegantné, romantické a sofistikované využívanie prírodným prvkov. Vintage štýl zariadenia býva často veľmi univerzálny a okúzľujúci. V rámci vintage doplnkov určite skúste otvorené police, svetlé farby a kombináciu prírody a “opotrebenia”.

Minimalistické zariadenie a doplnky domova

Minimalistický štýl bývania oceňuje najmä otvorený priestor. Ak máte kuchyňu prepojenú s jedálňou alebo obývačkou, siahnite po minimalistickom nábytku a doplnkoch.

Charakteristikou črtou minimalizmu je jednoduchosť a japonský dizajn s myšlienkou: “menej je viac”. Pokiaľ inklinujete práve k jednoduchosti a poriadku alebo ste milovníkom čiernej, bielej a sivej farby, viete, akým smerom sa vydať.

V ďalšom článku prinesiem tipy na zariadenie a doplnky v provensálskom, modernom a rustikálnom štýle.

Ak máte nápady na ďalšie tipy, podeľte sa so mnou a ďalšími čitateľkami v komentári. Ako sa stať profesionálnou dizajnérkou svojho bývania, sa dočítate napríklad aj tu.

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*