Praktické rady, ktoré oceníte pri starostlivosti o práčku

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky: ,

Kvalita spotrebičov nie je taká ako pred pár rokmi. Dnes sa vyrábajú spotrebiče tak, aby vydržali maximálne do konca záruky. S koncom záruky prichádzajú aj prvé problémy, ktoré neraz narušia rodinný rozpočet. Aké rady ale oceníte pri starostlivosti o práčku? Predsa len každá z nás dúfa, že práčka nám vydrží roky.

shutterstock_113069440

Dodržiavajte množstvo oblečenia na praciu várku

Preplnené koše špinavého prádla nás nútia nahádzať tak niekedy aj viac oblečenia, než je povolená maximálna hmotnosť. Ak chcete, aby vám práčka vydržala veľa rokov, neprepĺňajte ju oblečením. Oblečenie trieďte na biele a farebné. Pomôžete tým nielen oblečeniu, ale aj práčke, ktorá nebude prepĺňaná veľkým množstvom oblečenia. Možno si poviete, že je to maličkosť, ale ak toto nebudete dodržiavať, môže sa stať, že sa vám časom objavia problémy s ohrievacím telesom a neskôr budete musieť toto ohrievacie teleso úplne vymeniť. Ak vám práčka nebude zohrievať vodu, prádlo jednoducho dôkladne nevyperiete.

Čistite bubon práčky, ale aj zásobník na prach na pranie

Aby vám práčka dokázala slúžiť roky, odporúčame vám vždy v pravidelných intervaloch (trebárs raz za mesiac; záleží od toho, ako často periete) vyčistiť bubon práčky z vnútornej strany a zásobník na prach na pranie a aviváž. Práve v týchto miestach vám zvyšky vody môžu spôsobiť buď koróziu (vnútro bubna), alebo plesne (tesnenia práčky). V letných mesiacoch vám odporúčame zásobníky z páčky vybrať, povytierať a nechať na slnku tak, aby dôkladne preschli aj vo vnútri. V zimných mesiacoch a na jeseň zásobník nechávajte voľne vyschnúť v blízkosti radiátora.

V tesneniach práčky sa vám môže tvoriť pleseň, ak ich nebudete dôkladne vytierať. Odporúčame vám na ich utieranie používať savé utierky (ideálne švédske utierky väčších rozmerov), ktoré následne nechajte preschnúť.

Ak máte pocit, že vám v bubne ostáva veľa vody, môže to značiť problémy s čerpadlom v práčke. Ak potrebujete funkčné čerpadlo do práčky, neplaťte zbytočne za nové a pozrite si, či náhodou také, čo potrebujete, nemajú v náhradných dieloch.

Na čistenie bubna práčky odporúčame použiť sódu bikarbónu, ocot, alebo prípravok, ktorý bežne kúpite aj v drogérii.

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*