O krok bližšie k minimalizmu: organizovaná kozmetika

Uverejnil(a)
/ / Pridaj komentár / Značky: , , ,

Dajte zbierku svojej kozmetiky na jedno miesto

Pýtate sa, kde pri triedení dekoratívky začať?

Na začiatku :) Prejdite každú jednu poličku, skrinku so zrkadlom, zásuvku, kozmetickú taštičku. Pozbierajte všetko, čo vás robí krajšou.

Verím, že je na vašom stole momentálne aspoň stovka kúskov. Všetky make-upy, rúže, riasenky, ceruzky, ktoré ste už minuli alebo im vypršala minimálna trvanlivosť, vyhoďte. Zbytočne ich neodkladajte, pretože môžu obsahovať škodlivé baktérie alebo vyvolávať alergické reakcie.

Triedenie a organizovaná kozmetika

Prvý krok k organizovanej kozmetiky máte za sebou. Teraz je na rade rozdelenie do kategórii. Skúste make-up rozdeliť na denný a nočný. Triediť môžete takto:

  • make-upy, púdre, highlighteri, bronzeri a ďalšie tvárová kozmetika
  • štetce a aplikátory
  • očné tiene
  • ceruzky a linky
  • rúže a lesky na pery
  • pomôcky na úpravu obočia
  • pilníky laky na nechty

Výber správneho organizéra

Máte toaletný stolík?

Výborne. Môžete použiť organizéry s priehradkami. Na výber máte rôzne materiály, no odporúčam kúpu bambusových kúskov. Ak máte veľa očných paliet s tieňmi, nezabudni zmerať rozmery, aby ste všetko pohodlne uskladnili.

Objavili ste pri svojej organizovaní dekoratívky, že máte veľa štetcov na make-up? Môžete ich odložiť aj do štýlových nádob na ceruzky a perá.

Svoju organizovanú kozmetiku môžete uložiť aj do zásuviek. Stačí, ak si kúpite správny oddeľovač. Aj tu mám pre vás tip. Skúste si vybrať organizér s rukoväťou, ktorý pohodlne zo zásuvky vyberiete a ľahko vrátite späť.

Nezabudnite poriadne zmerať zásuvku!

Super tipy som našla aj tu.

Čo som vďaka organizovanej kozmetiky získala?

Organizovaná kozmetika vám umožní žiť minimalistickejšie. Vďaka nej získate skvelý prehľad o tom, čo máte alebo naopak, čo potrebujete dokúpiť.

Mne osobne pomohla v tom, aby som si prestala kupovať nové ruže a laky na nechty, keď viem, že ich mám doma aspoň 7, ktoré sú normálne použiteľné. Mám super prehľad o tom, čo mi chýba a tiež sa pomaly, ale isto blížim k zásadnej zmene. Klasickú kozmetiku sa už dlho snažím nahradzovať prírodnou. Postupne teda spotrebovávam všetko, čo doma mám a kupujem ekologickejšie a zdravšie alternatívy.

0
 Ak sa vám tento článok páčil, dajte hlas autorovi! 

Pridaj komentár

*